استفاده از تی بگ های آماده جهت عطاری ها

استفاده از تی بگ های آماده جهت عطاری ها

در این مقاله می خواهیم در خصوص استفاده از تی بگ های خالی (تی بگ های آماده) برای مشاغل گیاهان دارویی و همچنین ساخت تی بگ توضیحاتی را ارائه نماییم. به عنوان یکی از تولید کنندگان تی بگ بصورت صنعتی، همواره مراجعاتی از سوی همکاران داشتیم بدین صورت که آنها مقداری از گیاهان دارویی خود را همراه خود می آوردند و خواستار این بودند که آنها را به شکل تی بگ درآورده تا به مشتریان خود عرضه نمایند. اما مشکلی که همواره بین تولیدکنندگان (کسانی که دستگاه های تی بگ زن داشتند) با مراجعاتی از این دست بود، تیراژی بود که برای یک تولیدکننده امکان تولید آن وجود داشت که معمولا حدود سی هزار عدد بود. علت این امر آنست که دستگاه های تی بگ پس از اینکه هر محصولی را پر نمودند باید شستشو و سرویس شوند تا برای دفعات بعدی تمیز باشند و بتوانند مجددا مورد استفاده قرار گیرند. به همین دلیل تولید تعداد کمتر از سی هزار عدد برای کسی که دستگاه دارد تقریبا بصرفه نیست.

همچنین همکاران متقاضی همیشه عنوان می کردند که برای مثال تعداد سی هزار عدد از یک محصول برای آنها زیاد است چرا که مدت زمان زیادی طول خواهد کشید که این تعداد بفروش برسد.

با تولید تی بگ های خالی، ما می توانیم ادعا کنیم که توانسته ایم تا حد زیادی این مشکل را برطرف کنیم. بدین صورت که یک همکار حتی با خرید هزار عدد تی بگ خالی می تواند ده ها نوع تی بگ دلخواه تهیه نماید و محتویات داخل تی بگ ها نیز می تواند متنوع باشند. پس دیگر نیازی به تهیه ی مقدار زیاد از یک نوع وجود نخواهد داشت. در نتیجه می توان مقدار خرید را با تعداد مورد نیاز خود تنظیم نموده و خرید را انجام داد.

گرچه تهیه تی بگ ها بدین شکل مقداری زمانبر است اما ارزش آن را دارد چرا که آنها بگونه ای طراحی شده اند که بلحاظ شکل و ظاهر قابل قبول هستند و با دستگاه تولید شده اند؛ یک طرف آنها باز است و قابلیت این را دارند که انواع دمنوش برگی یا پودری در آن ریخته شود و پس از آن می توان درب آنها را با انواع وسایل حرارتی مانند اتو و … بست.

همانطور که می دانید اندازه تی بگ استاندارد 6*5 سانتی متر می باشد و دو گرم گنجایش پودری دارد. اگر مقدار دلخواه مورد استفاده بیشتر از این مقدار باشد می توان از اندازه های بزرگتر تی بگ استفاده نمود. حتی اگر نمی خواهید که دمنوش شما صرفا پودری باشد و مایل به استفاده بصورت برگی و حجیم تر می باشید باز هم می توانید از تی بگ های بزرگتر استفاده کنید که تقریبا دو و یا سه برابر تی بگ اندازه استاندارد هستند. پس با استفاده از تی بگ های آماده می توانید مقدار دمنوش، نوع و حجم آن و نیز تعداد تی بگ های مورد نیاز خود را با توجه به تقاضای مشتریان خود تنظیم نمایید.

همانطور که قبلا گفتیم روش بستن این نوع تی بگ ها بصورت حرارتی است. سوالی که معمولا همکاران مطرح می کنند آنست که آیا می توان از پرس های نایلونی برای بستن درب این نوع تی بگ ها استفاده نمود؟ در پاسخ باید بگوییم که اولا خود ما پرسی را طراحی نموده ایم که نوعی هویه می باشد و سریِ کروم-نیکل برای آن تعبیه شده است؛ به جهت اینکه فیلتر را سیاه نکند و هیچ گونه لکه ای از خود بر جای نگذارد و همچنین بتواند حرارت را بخوبی انتقال دهد.

علاوه بر این، مشخصه دوم آن اینست که سریِ آن پهن است. حال اگر بخواهید توسط پرس های نایلونی درب تی بگ را ببندید دو مشکل اساسی وجود خواهد داشت. اول اینکه اگر آن کهنه باشد، قسمتی از تی بگ را زرد رنگ می کند (روی آن لک می اندازد) و حالت زننده ای به تی بگ می دهد و بدین صورت تی بگ عملا قابل استفاده نمی باشد. دوم اینکه اگر حتی روکش آن تمیز و نو باشد و یا حتی خود دستگاه هم کاملا نو باشد و لک نیندازد باز هم خط نازکی روی تی بگ خواهد افتاد و بخصوص هنگامی که خود شما نخ را متصل کرده باشید، احتمال اینکه نخ  بیرون بیاید هم وجود خواهد داشت.

درحالی که پرسی را که ما طراحی، تولید و توصیه می نماییم و قیمت خیلی زیادی هم ندارد، براحتی می تواند در یک پهنای حدودا یک سانتی متر، درب تی بگ را پرس نماید. این دستگاه بسیار محکم است و نخ را هم کاملا ثابت می نماید. البته حالت نخ گذاری و بستن درب تی بگ ها بصورت تصویری و مرحله به مرحله در سایت ما بخش محصولات- تی بگ های آماده- تی بگ های ساده قرار گرفته است که توصیه می شود حتما آن را مشاهده نمایید.

پس از انجام تعدادی مراحل ساده، شما می توانیدتی بگ دلخواه خود را تهیه نمایید و نتیجه حاصل شده بقدری حرفه ایست که دیگران با مشاهده آنها تصور می کنند که شما صاحب یک دستگاه تی بگ زن پنجاه میلیون تومانی هستید!  هدف ما هم همین است. اینکه بتوانیم یک گام هرچند کوچک در جهت رونق کسب و کار شما برداریم.

در سایت ما بخش محصولات می توانید قیمت های بروز و اطلاعات لازم در خصوص آنها را داشته باشید. همچنین اگر پیشنهاد و یا طرح تازه ای در رابطه با این موضوع داشتید، خوشحال می شویم که آن را با ما مطرح نمایید. البته در مقاله ای دیگر، در خصوص شرایط سفارشات و طرح های خاص به تفصیل توضیحاتی را ارائه خواهیم نمود.

فایل صوتی در مورد این موضوع را می توانید در همین قسمت بشنوید.

WhatsApp chat