در چه شرایطی خرید دستگاه تی بگ به صرفه است؟

در این مقاله به این موضوع می پردازیم که در چه شرایطی خرید دستگاه تی بگ برای شما بصرفه خواهد بود. شکی در این نیست که اگر ما دستگاه تی بگ داشته باشیم که بطور روزانه در حال تولید باشد قادر خواهیم بود که مقدار تی بگ زیادی را بفروش رسانده و سود فراوانی ببریم. یک دستگاه تی بگ در ساعت چیزی در حدود 2500 الی 3000 عدد تی بگ تولید می کند و اگر یک شیفت کاری 10-12 ساعت در روز را در نظر بگیریم در حدود 25000 الی 30/000 عدد و اگر دستگاه 24 ساعته کار کند، 2 برابر این مقدار یعنی چیزی در حدود 50/000 الی 60/000 عدد تی بگ در ماه تولید می گردد که کاری بسیار مهم است و می تواند درآمد نسبتا خوبی به ما بدهد. اگر بتوانیم رشد کنیم و به این مقدار اضافه نماییم و برای مثال در ماه از 100/000 عدد عبور کرده و به 300/000، 400/000 و یا 500/000 عدد برسیم، می توانیم با فروش این تعداد به سود قابل توجهی دست یابیم. اما همانطور که اشاره شد صرفا تعداد تولید دستگاه مهم نیست و مهم به فروش رساندن این تعداد است و همچنین این فروش باید ادامه دار باشد و به عبارتی فقط یکبار نباشد. از طرفی مسلم است که هر شخصی ممکن است بطور 24 ساعته از دستگاه استفاده نکند اما همان شیفت کاری در روز هم مقدار قابل توجهی تولید به ما خواهد داد.

کسانی که با این موضوع منطقی برخورد نکردند و در همان ابتدا دستگاهی را خریداری نمودند، تعدادی را سفارش گرفته و پر کردند و تعدادی را نیز خودشان تولید نمودند و چون به طرف دیگر قضیه فکر نکردند منجر به این شد که بعد از یک ماه دستگاه را متوقف کردند و فقط ساعات و روزهای خاصی که می توانستند سفارشات خود را تولید کنند دستگاه را بکار انداختند. این اصلا منطقی نیست چرا که کارکرد دستگاه یک سری شرایط اولیه می خواهد.

ابتدا باید شما مکانی را برای قرار دادن دستگاه و بکارگیری آن در نظر بگیرید که این خود نیازمند هزینه است. همچنین باید برق آن را تامین کنید و نیروی انسانی ماهر برای آن استخدام نمایید؛ کسی که بتواند با دستگاه بخوبی کار کند و یا اگر خودتان می خواهید با دستگاه کار کنید باید دوره آموزشی آن را بگذرانید و یا اینکه با آن کار کنید که با گذر زمان و با کسب تجربه به کار با آن مسلط شوید که همانطور که اشاره شد این نیز بسیار زمانبر است.

همچنین به اصطلاح سرِ پا نگه داشتن دستگاه و تهیه مواد اولیه لازم از جمله مواردی است که باید در نظر بگیرید. برای شروع باید حداقل 100 کیلو فیلتر، 100 کیلو نخ، موادی که میخواهید تی بگ ها را با آن پر کنید و نیز تگ و جعبه و انوِلوپ که تمامی اینها سرمایه بری دارند را فراهم کنید.

باید توجه کنید که آیا این مقدار سرمایه گذاری بعلاوه قیمت دستگاه برای شما بازخورد مناسبی دارد و آیا این کار ارزش ای مقدار هزینه را داراست؟ اساسا تولیدکننده نباید فقط محصول خود را تولید و انبار کند چرا که این فقط انباشت سرمایه است و باید بتواند آن را بفروش برساند.

در چه شرایطی خرید دستگاه تی بگ بصرفه است؟

پیشنهای که می توانیم به شما بدهیم آنست که شما نباید و نباید هنگامی که تعدادی مشتری دارید و یا به این زمینه علاقمندید، به سرعت نسبت به خرید دستگاه اقدام نمایید بلکه در ابتدای امر باید با تی بگ های خالی، بازار و مشتریان خود را امتحان کنید. سوژه شما باید خوب باشد و باید یک سوژه قوی را انتخاب کرده باشید و در مورد دمنوش ها به تخصص رسیده و اطلاعات کافی را جمع آوری نموده و خواص آنها را بدانید و همچنین نیاز بازار را بررسی کرده باشید.

البته شرایط همه با هم یکسان نیست. ما مشتریانی داشته ایم که عمری را در کار چای و دمنوش بوده اند و بصورت فله، خرید و فروش داشته اند. آنها همواره دارای تعدادی مشتری بالقوه و بالفعل بوده اند که در مورد ایشان خرید دستگاه به صلاح است.

اما کسی که تازه وارد این کار شده و تعداد فروش او نیز هنوز محدود و برای مثال هنوز به 100/000 عدد هم نرسیده است خرید دستگاه در این برهه برای ایشان زود است. در این مرحله باید کار بصورت سفارشی انجام شود. به عبارتی وی باید سفارش دهد و از طرفی مقدار سفارشات خود را بالا ببرد و درحالیکه مقدار سفارش از 100/000 عدد فراتر رود دیگر مشکل مجوز هم نخواهد داشت.

البته این امر مسلم است که اگر شما صاحب دستگاه باشید از لحاظ ریالی سود بیشتری خواهید برد. اما این یک ایده آل است و مسلما نمی توان براحتی به این ایده آل دست یافت. بنابراین اگر در ابتدا سود کمتری ببرید و سعی در افزایش فروش و بالا بردن تعداد مشتریان خود داشته باشید کار درست را انجام داده اید. در حقیقت با این کار می توانید برند سازی کنید و خودتان را معرفی کرده و کار خود را گسترش دهید.

هنگامی که به تعداد 400/000 و یا 500/000 عدد در ماه رسیدید وقت آن است که سرمایه زیادی را صرف خرید دستگاه، مواد اولیه و استخدام نیروی ماهر نمایید. توجه کنید که هرچقدر هم دستگاه خریداری شده توسط شما ضمانت پشتیبانی و خدمات پس از فروش هم داشته باشد باز هم در هنگام آمدن کارشناس به منطقه شما برای رفع عیب دستگاهتان، حداقل باید هزینه رفت و آمد وی را بپردازید. به عبارت دیگر هزینه تنها شامل خرید دستگاه نبوده و هزینه های نگه داری و … را نیز در بر می گیرد.

همچنین بعضی از افراد تصور می کنند که دستگاه تی بگ همانند یک دستگاه فتوکپی عمل می کند و به حالت روتین به تولید خود ادامه خواهد داد! در صورتیکه اگر دستگاه تی بگ کیفیت خوبی نداشته باشد و از تنظیم خارج گردد (حتی یک میلیمتر) دستگاه شروع به تولید ضایعات می کند و شما مجبورید دستگاه را متوقف نمایید و به رفع ایراد دستگاه بپردازید. اگر خود فردی فنی و کاربلد باشید باید خودتان این کار را انجام دهید که البته زمان می برد تا به این سطح از مهارت دست پیدا کنید در غیر این صورت باید فرد دیگری را که فنی و متخصص است به کار گمارید و وی را تامین کنید تا مشکل دستگاهتان را برطرف نماید. بنابراین شما باید تمامی این موارد را در نظر بگیرید.

دستگاه تی بگ زن همانند یک ماشین سواری نیست که همه بتوانند آن را برانند و مورد استفاده قرار دهند. این نیست که شما بالای دستگاه بایستید و دکمه آن را فشار دهید و دستگاه شروع به کار کند بلکه باید دقت کنید که اندازه، وزن و تنظیمات آن همواره درست باشد. حتی نوع فیلتری که تهیه خواهید نمود یکسان نخواهد بود و این هم در تنظیمات دستگاه شما موثر است. بنابراین باید به دستگاه خود تسلط کافی داشته باشید که بتوانید از آن خروجی خوبی بگیرید.

دستگاه تی بگ استوانه ای

البته آنچه گفته شد درباره یک دستگاه نرمال است که نسبتا ساخت خوبی دارد. متاسفانه تعدادی از افراد در ایران هستند که از راه های مختلف مانند کپی برداری و …، و برای سودجویی و با تبلیغات بسیار دستگاهی را به شما عرضه می کنند و همین کافیست که شما به دردسر بیفتید چرا که این دستگاه اصلا خوب کار نمی کند.

می توانید با مراجعه به سایت دیوار و یا شیپور مشاهده نمایید دستگاه های تی بگ زن دست دوم بسیاری برای فروش وجود دارند که فرد حاضر است با قیمتی بسیار پایین تر از قیمت خرید خود، دستگاه را بفروش برساند. دلیل این امر آنست که دستگاه کارایی لازم را ندارد و متاسفانه تعداد این دسته از افراد هم کم نیست. به یاد داشته باشید اگر زمانی قصد خرید دستگاهی را داشتید باید بصورت عینی کارکرد دستگاه را از نزدیک مشاهده کنید. به هیچ وجه به سراغ دستگاه های دست دوم نروید چون همانطور که گفته شد به دلیل عدم کارایی مناسب، پایین تر از قیمت خرید بفروش می رسند.

البته اگر دستگاه تی بگ زنی در حال کار باشد و صاحبش آن را برای فروش گذاشته باشد در این حالت می توان به آن فکر کرد و شرایط را بررسی نمود. حتما در این شرایط هم دستگاه را از نزدیک ببینید و کارکرد آن را بررسی نمایید.  اگر دستگاه بدرستی در حال کار بود و تولید مناسبی داشت می تواند گزینه مناسبی برای خریدتان باشد.

توصیه می کنیم که اگر قصد خرید دستگاهی را دارید حتما موارد گفته شده را در نظر گرفته و هنگامی که زمان خرید دستگاه برای شما فرا رسید و فروش بالایی داشتید قبل از خرید دستگاه مشاوره بگیرید و مشورت کنید. ما می توانیم در این امر به شما کمک کنیم چرا که معتقدیم دستگاهی که خریداری می نمایید باید برایتان سودآور باشد نه اینکه با این خرید متحمل ضرر و زیان گردید. در زمان مناسب نسبت به خرید دستگاه اقدام نمایید. زمانی که بلحاظ مالی در فشار قرار نگیرید چرا که نباید انتظار سودآوری خیلی سریع از این کار داشته باشید. باید توجه کنید که اقدام برای خرید دستگاه مستلزم هزینه نسبتا بالایی خواهد بود و شما باید از این لحاظ تامین باشید تا دچار مشکل نشوید.

نکته دیگری که باید به آن توجه کنید آنست که پس از تولید و آماده سازی محصول بدلیل حجم بالای تولید ممکن است تمام مشتریان شما بصورت نقدی خرید نکنند و شما هم بدلیل حجم بالای تولید و فروش آنها لازم است که با این مشتریان در جهت حفظ آنها کنار بیایید. بنابراین برگشت سرمایه مدتی بطول خواهد انجامید و در این مدت شما باید بتوانید از عهده هزینه های خود در جهت تولید و ادامه کار بر بیایید.

امیدواریم که تمام افرادی که می خواهند وارد این کار شوند با مشورت و با چشم باز آن را انجام دهند. ما نیز در این راه تا آنجایی که مقدور است به شما کمک می کنیم. می توانید از مشاوره با ما بهره مند گردید و همچنین از بابت دستگاه می توانیم تست های اولیه را برایتان انجام دهیم و در زمینه فنی نیز شما را راهنمایی کنیم. ما در خدمت شما هستیم و امیدواریم هر هدفی که دارید با کمترین مشکل به آن دست یابید اما با چشم باز و با مشورت و دور اندیشی.

WhatsApp chat